top of page

מדריך: מהם תגים @ והאשטגים # ואיך משתמשים בהם נכון

במדריך הזה אציג לכם את אחד הכלים השימושיים ביותר לקידום התוכן שלכם ולקישור בין העמודים והאתרים שלכם, גם מבלי ממש לכתוב כתובת של אתר, אלא פשוט @ ו- #.


@תג אולי יצא לכם לראות סטטוס כלשהו, שיווקי או לא שיווקי, שמכיל כמה מילים בכחול, בדרך כלל שם של מישהו שיש לו פרופיל בפייסבוק או שם של עמוד או קבוצה בפייסבוק. כשלוחצים על המילים האלה זה קישור לעמוד האישי של אותו אדם, לעמוד וכן הלאה. איך עושים את זה? @ ואז בצמוד, בלי רווח, מוסיפים את השם של האדם/עמוד אליו הייתםן רוציםות לקשר את הסטטוס שכתבתם.

אבל מעבר ליצירת הקישור, יש עוד שלושה תפקידים ל@תג: – להדביק את הסטטוס שכתבתםן על הקיר של האדם/עמוד חברה שאת שמם כתבתםן בתג. -לגרום לאותו אדם/עמוד לשים לב למה שכתבתםן בסטטוס. -לחשוף את הסטטוס ליותר קהל כי עכשיו הסטטוס מודבק אצל מישהו אחר על הקיר ולו יש כמה חברים אחרים שגם הם רואים את הסטטוס ואולי גם הם ירצו לשתף הלאה את הסטטוס (מה שנקרא share).

אז איך מתייגים נכון, בלי להיות ספאמרים נודניקים ומעיקים מדי, ומצד שני שהסטטוס המעולה שלכםן יגיע רחוק בצורה ויראלית? ראשית כמה המלצות לגבי התוכן- תוכן טוב יגיע רחוק ויראלית גם בלי שום תיוגים, כי התוכן עצמו טוב ועוזר לאנשים או עושה להם משהו טוב/חשוב. זה חייב להניע את הא/נשים לפעולת share. תוכן שגם גורם לאנשים להגיב ולעשות פעולות משמעותיות, מייצר דיון, מקבל חשיפה גבוהה יותר. ההזדהות היא אחד הרגשות הכי חזקים לשיתוף, גם קריאה לפעולה שיש בה מעשה טוב כלפי אחרים, דברים חמודים מאוד, משעשעים, וגם דברים קשים ועצובים ברמה חברתית שאנשים יכולים להזדהות עמם (אבל כאלה שיש טעם לשתף הלאה). המלצה נוספת- שימו תמונה או קליפ. אלה הדברים שהכי דוחפים סטטוס חזק קדימה והרבה פעמים התמונה עצמה היא הסטטוס וגם אם יעשו share בלי להדביק הלאה את הסטטוס שכתבת, התמונה עצמה מעבירה את המסר לבדה. ישנה כמובן גם האפשרות ליצור ממים: תמונה מהגוגל שמצליחה יחד עם טקסט אירוני כלשהו לשעשע ולהעביר את המסר שלכם, או לנגוע בנקודה רגישה. מה שחשוב לגבי תופעה זו – הויראליות. מם טוב זה מם שא/נשים ירצו לעשות לו חיקויים, יצחקו עליו, יעשו לו גרסאות נוספות. המם הוא קצת כמו תבנית אפייה בצורה מסוימת שכל אחדת יכול/ה להכין בה את המתכון שלו/ה. גם קליפים- אם הם חזקים ומשרתים את המסר שלכםן הם יעופו הלאה.

והמלצה אחרונה- תשתדלו לקצר. תחשבו ברמת הסלוגנים. סטטוסים בני משפט אחד עם מבנה נכון, עם תוכן ששווה לשתף הלאה, יהיו ויראליים. לא/נשים אין סבלנות לקרוא הרבה (לצערי הרב, גם אני שייכת לדור שכבר פחות ופחות קורא אלא יותר מצייץ אבל משתדלת לתקן את זה :-).

אז אחרי כל ההמלצות האלה על התוכן, כשהסטטוס כל כך טוב, המתוייגיםות אולי אפילו ישמחו שתייגתםן אותםן- אבל רק במקרים הבאים: -לא תייגתםן א/נשים שאין להםן קשר לנושא הסטטוס ואתםן יודעיםות שזה לא מעניין אותםן. זה כמו שתציעו המבורגר לטבעוני/ת. פשוט לא. -תייגתםן את הא/נשים שאתםן כותבים לגביהם או את הנושאים/עמודים הרשמיים, כמו למשל- סטטוס על ראש הממשלה ואז @בנימין נתניהו- העמוד הרשמי. הסטטוס יגיע לעמוד הרשמי ובטרם ייחסם, אולי, יראו אותו כמה וכמה א/נשים בעמוד שלו. -אתםן לא המתייגיםות האובססיבייםות- אחד הכללים החשובים זה לא להיות נודניקיםיות. לא לעשות כל כמה שעות עוד סטטוס מאותו סוג, מה שנקרא "פיגוע פייסבוק"- לא לתייג 99 א/נשים על הסטטוס כי יהיה להםן ברור שתייגתםן אותםן סתם כי רציתםן שזה יתפרסם.

עכשיו- לא רק בפייסבוק אפשר ל@תייג- בטוויטר קוראים לזה mention, והכלל שם כזה- קודם כל למי שלא מכירים את טוויטר, אי אפשר לכתוב ציוץ (=סטטוס) בן מעל ל-140 תווים. אבל אפשר למנצ'ן אנשים בדיוק כמו בפייסבוק, רק שכאן יש למנצ'ן לפי כינוייםן בטוויטר שלרוב הוא שונה וקצר יותר מהכינוי בפייסבוק. אפשר למנצ'ן כמה אנשים אבל צריך שיישאר מקום גם למסר. אז לרוב זה יותר אישי, אבל יש חשבונות טוויטר שהם של מפורסמיםות, כתביםות או אתרי חדשות ששליחת ציוץ אליהםן חושפת את הציוץ להמוני העוקביםות של אותו אדם.

גם באינסטגרם- אפליקציית צילום התמונות באייפון או באנדרואיד, אפשר אחרי שצילמתםן תמונה ל@תייג חשבון אחר באינסטגרם וזה יופיע לאותםן א/נשים על הפיד שלהם באינסטגרם.

ועכשיו-

#ההאשטג: #האשטג פועל כמו @תג אבל קצת אחרת- במקום להעביר את הסטטוס/ציוץ/תמונה שלך לא/נשים שתייגת או לעמודים שתייגת, ההאשטג מרכז את כל התוכן הקשור לנושא מסוים. לדוגמא: אני עושה הופעה בלייב, ואני שולחת את התוכן שצילמתי להאשטג #live #liveshow #music וכן הלאה כמה יותר מילים רלוונטיות שיש להם הרבה עוקבים בעולם. אפשר להאשטג הרבה באינסטגרם, בטוויטר זה כאמור מוגבל, אבל זה שולח אוטומטית את התוכן שלכםן לעמוד מרוכז שבו מופיעים כ-ל הציוצים והתמונות שנשלחו עם ה-#האשטג הזה. כך, כשאחפש את העמוד של ה-#האשטג "music", אראה שם את התמונה ששלחתי. מכיוון שיש המוני מוזיקאיות ומוזיקאים מכל העולם, התמונה שלי אולי תיעלם מהר הלאה בזרם של התמונות שמגיעות, אבל המסר הועבר הלאה. כשתוכן שלכםן מופץ ל-#האשטגים פעילים וטובים, הרבה מאוד אנשים מכל העולם רואים את זה. כמובן, אפשר ליצור #האשטגים משלכם, אבל אז כדאי לעשות זאת בחוכמה: צרו נושא שהרבה יכוליםות להתחבר אליו, או משהו מיוחד משלכםן שאותו תקפידו לפרסם בכל מיני דרכים (רצוי בדרך שיהיה מעניין לשתף ויראלית) כדי שמצייצי וצלמי אינסטגרם יכירו את ההאשטג הזה וישתמשו בו.

אשמח לשמוע שאלות, דעות, רעיונות וכד'.

וגם- אם יש לכםן שאלות על נושאי שיווק ומדיה חברתית שהייתם רוצים שאכתוב עליהם, שלחו לי שאלות ואענה =:-)

4 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page