top of page

שיטת הפוקוס היומי

איך למצות את המיטב מהיום שלך?


יש פוקוס אחד, ברור מאוד, שהובן לי אחרי טראומות קשות שעברתי בחיי, במיוחד מותם של אחי, אמי ואבי. הסיבה שלי לחיות היא יצירה. בשביל זה אני חיה ושום דבר אחר לא באמת קריטי. מתוך זה מובן לי היטב שמטרת חיי היא לייצר יצירות וכמה שיותר מהן, באיכות הכי טובה שאני יכולה ועם הכי הרבה משמעות מבחינתי- מה שהייתי רוצה בכנות ובאהבה להשאיר אחריי לדורות הבאים. אז איך אפשר להפוך את היום ממשהו שאנחנו פשוט מתגלגלים מדבר לדבר ליום שכולו פוקוס, כוונה ומשמעות? ניסיתי לענות על זה ומקווה שזה יועיל לכם.

מאת: שיר אלוני | 29.9.21אני מתעסקת, באובססיה כמעט, בשאלה מהם ההרגלים היום יומיים שיכולים להגביר את האנרגיה, המוטיבציה והפרודוקטיביות שלי. במשך שנים אני מביטה, מראיינת ומתחקרת ברמות CIA את כל האמנים שאני הכי מעריכה בסביבה שלי, בניסיון ללמוד מהם.


גם מעצמי ומהדרך שאני עושה אני לומדת המון. אחד הדברים שפיתחתי באופן עצמאי לחלוטין זו ההבנה שכאשר אני מקדישה כל יום לפוקוס אחר, אני מספיקה הרבה יותר מהמשימות שהצבתי לעצמי.


למה? כי הרבה יותר קל לנו לבצע משימות שהן פחות או יותר מאותו סוג (נגיד, להרים כמה שיחות טלפון) ברצף. לעשות דברים דומים ביחד.


בואו ניקח למען הכתבה הזו את כל המשימות הבירוקרטיות הכי מבעסות שיש. לא היינו רוצים להתעסק איתן במשך שבוע שלם. הרבה יותר כיף להגדיר יום אחד בשבוע, שבו אנחנו מרכזים את כל הפויה ועושים הכל עם האף סתום: טיפול בקבלות, פניייה למוסדות וכל הג'אז הזה.


להשאיר את הימים של המוזיקה טהורים. להשאיר את הימים שמוקדשים לעצמנו ולנשמה שלנו, חפים מכל פיסת בירוקרטיה. יום אחד בשבוע שכל כולו פוקוס על כספים.


ומאידך-כטיפוסים יצירתיים שבקלות רבה דעתם מוסחת, קשה לנו לוודא שלפחות יום אחד בשבוע מוקדש במלואו למוזיקה שלנו, למה שאנחנו יוצרים.


אז כאן נכנסת השיטה שלי- הפוקוס היומי:

יש לי טבלת גוגל שיטס שבה אני מנהלת את עצמי.

יש בתוכה גיליון שמרכז בתוכו רק את המשימות שאני רוצה לעשות היום.

ליד העמודה של המשימות שאני עושה היום, יש לי את העמודה שמאפשרת לי לחשוב על הפוקוס שלי, על מה אני מתמקדת בעיקר היום.


הבנתי, שכאשר אני מחלקת את השבוע ואומרת שלכל יום יש פוקוס משמעותי אחר, אני מספיקה להתקדם עם יותר משימות ובוודאות לא מפספסת שום בסיס חשוב של חיי.


כי ממש כיף להתרכז רק במה שבא לי ולהתעלם ממה שפויה לי לעשות. אז ככה אני לא יכולה להתחמק, כשמונח מולי יום שלם שמרכז את כל מה שאני דוחה למחר כך. אמנם אין דבר כזה יום סטרילי, שכל כולו מרוכז לנושא פוקוס אחד אבל גם הכוונה לרכז משימות מאותו נושא, עוזרת.


לך יכולים להיות הפוקוסים היומיים שלך, נותנת לך כאן את הפוקוסים שלי למקרה שזה ייתן לך השראה:


פוקוס שיווק- בימי א' אני פורסת את הזרעים לעולם ומשווקת את שדה ואת עצמי המוזיקאית הכי ברבאק שאני יכולה. זה היום לספר לעולם מה אני עושה. מיוזלטרים, קבוצות עדכון בווטספ וכל הכיף.


פוקוס העסק שלי- שדה- לימי ב' אני מרכזת את המשימות שקשורות לניהול הפיזי והטכני של "שדה", למשל לתקן ולשפץ דברים חשובים. זה גם היום שבו אני משקיעה יותר זמן בפיתוח מוצרים חדשים (אלוהים כמה רעיונות יש לי).


פוקוס מוזיקה- יום ג' מוקדש בעיקר למשימות המוזיקה המקורית שלי. קידום ואימונים.


פוקוס לעצמי- בימי ד' אני מרכזת את המשימות והרצונות שקשורים לטיפוח עצמי, לסדר אישי, לכל מה שעוזר לי ברמה הנפשית והאישית.


פוקוס כספים- יום ה' מוקדש לכספים ובירוקרטיה כאמור, כל הנאחס הזה מרוכז ליום אחד בלבד ואני מרכזת את המשימות האלה ליום חמישי.


פוקוס הבית- יום ו' מוקדש לניקוי הבית, משימות שקשורות לבית ולזוגיות, קניות, ניקיונות, כל מה שלא היה לנו כוח לעשות במהלך השבוע.


פוקוס של כיף ומנוחה- בשבת אני מנסה להרגיע את האישה הפעלתנית שאני ולעשות "עצלנות" הכי טוב שאני יכולה. לנוח, להירגע ולשכוח שהיה שבוע השבוע.


מקווה שהמאמר עזר לך ונתן לך נקודות למחשבה על הפוקוס היומי שלך.

אם בא לךך לדבר אתי על זה, אני הכי כאן בשבילך.צפייה 10 תגובות

留言

評等為 0(最高為 5 顆星)。
暫無評等

新增評等
bottom of page