top of page

שיגרה זה רע?

או: תובנות מההחלמה שלי מקורונה


בשבועיים האחרונים הייתי בבידוד בגלל הקורונה שחטפתי. זה, ביחד עם החגים, נתן לי המון זמן למחשבה ולתובנות על הדרך שאני פועלת בה כיוצרת וכמנהלת של "שדה". שמחה לשתף אתכם תובנות חדשות מהיום- על התנועה בין פעולות שיגרה קבועות לבין דברים ששוברים את השגרה, ואיך חוזרים לפעילות אחרי הפסקה ארוכה/ מאת שיר אלוני, 19.9.21


אחד הדברים שיותר מעסיקים אותי, אולי לפעמים יותר מהיצירה עצמה, זו החשיבה איך אני יכולה לשפר את ההרגלים היומיים שלי כך שיתמכו בתהליך היצירתי שלי ושאוכל להגיע להספקים גבוהים יותר. זה אומר שאני מראיינת די הרבה יוצרים אחרים, מנהלים אישיים, לומדת בקורסים, צופה בקליפים ביוטיוב, רואה סרטים ביוגרפיים על אמנים גדולים, קוראת ביוגרפיות, באמת עושה המון כדי ללמוד ולהבין את הדברים הקטנים והגדולים שהופכים את 24 השעות שיש לכל אדם, ל-24 שעות שבאמת יכולות להיות שונות ומעצימות. באמת לקדם אותי לתוצאות שאני רוצה. את התובנות האלה ואחרות אני שמחה לחלוק עם היוצרים שאני מלווה בשדה, בפגישות הייעוץ ובתהליכי היצירה שלהם. יותר מהכל, חשוב לי לומר שהתובנות שלי עם הזמן הולכות ונעשות יותר רוחניות, כי הפעולות מה עושים כמו נגיד איך מגישים שיר לפלייליסטים בספוטיפיי, יש מספיק מי שייעצו ואמנם אני יכולה לעזור בזה אבל אני מרגישה שיש לי משהו יותר עמוק וחשוב לתת למי שמגיעים אליי.

בנושא הזה של הבנת הפעולות השגרתיות, אלה שבזכותן היום שלנו יכול להיות יותר יצירתי, אני מתעסקת הרבה. היום, אחרי תקופה של שבועיים שהייתי כמעט לא פעילה, בגלל הבידוד והקורונה והחגים, חזרתי שוב לפעילות. עשיתי בבוקר הליכה בפארק, אחת מפעולות שגרת הבוקר שלי. עכשיו- לחזור משבועיים שבהם הייתי באיפוס מוחלט, בלי שום הרגלים, בלי שום שגרה חוץ מלקום בשתיים בצהריים, לשחק ליג אוף לג'נדס, לראות יוטיוב ולצפות בסרטים בין לבין בליסת כדורים ומשאפים, זה אתגר!

בכל פעם שיש לכם משהו ששובר את השגרה כמו תקופת מחלה או חופשה או משהו שמחייב אתכם לעצור רגע- קודם כל קחו את הזמן ומה שאתם צריכים כדי להתאפס. תרשו לעצמכם את הזמן הזה.

הרשיתי לעצמי "ליפול" מהכל. ובשביל מישהי כמוני שכל הזמן בעשייה, זה באמת מאתגר לא פחות מלהיות בעשייה. לקח לי זמן לוודא שיהיו מי שיחליפו אותי, מי שיעזרו במשימות מסוימות כמו להשקות את העציצים של שדה. מכיוון שכבר הרבה זמן לפני המחלה, כבר יצרתי לעצמי שגרת פעולות קבועה כל בוקר שנעשתה אוטומטית כמעט, היה לי קל יותר לחזור אליה. אבל מה אם אין לכם הרגלים כאלה? תחשבו מה ההרגלים שהיו יוצרים לכם יום מעולה. מתחילת היום- מה היו ההרגלים שהיו תורמים ליצירתיות שלכם? לרמות אנרגיה גבוהות יותר? תחקרו ותלמדו- מה עושה לכם טוב, מה לא. תגבשו לעצמכם סט פעולות שגרת בוקר שיתניעו אתכם וייקלו עליכם להיות ביצירה במהלך היום. בדרך הזו, בימים האחרונים לאט לאט התחלתי לעשות שוב את פעולות השגרה שלי. למשל, הנטייה שלי לקום כל בוקר ולשטוף את הכלים למעשה לא באמת נעלמה לי גם כשהייתי חולה. אני אוהבת לסדר ולנקות את הבית לקראת יום חדש. לדעת שאם אני יוצאת ממנו, הוא נקי ומסודר וכשאחזור יהיה לי נקי וכיף בעיניים. רק היום עם האישור לצאת מהבית, עשיתי את ההליכה הראשונה בפארק, ושם נתקלתי בתובנה יפה: שלא רק הפעולות השגרתיות עושות את היום והיצירתיות- אלא גם פעולות ששוברות את השגרה. מצאתי שלמרות שבדרך כלל אני מפעילה את הפלייליסטים שכבר בניתי בפלאפון, יש לי עוד המון שירים בפלאפון שעוד לא מיינתי, וחשבתי שאולי יום אחד אשב שוב למיין, אבל משום מה היום זרמתי עם ללכת בפארק כשאני שומעת את השירים שעוד לא מוינו, מה שגרם לזה ששמעתי שוב שירים שמלא זמן לא שמעתי כי הם לא היו בפלייליסט של ההליכה. השגרה נשברה. וזה גרם לי להרגיש שמחה ויצירתיות, לשמוע שירים שלא ציפיתי לשמוע, לרענן את האוזניים ואפילו להיתקל בקובץ של שיר שלי, שעכשיו בהפקה, לשמוע ולהרגיש אותו מחדש כמו סימן מאלוהים שאני צריכה עוד לעבוד עליו. שהוא מאוד קרוב להיות מוכן. אז מה התובנה? ליהנות גם משבירות השגרה ואולי אפילו ליצור אותן בכוונה, למצוא את הדרכים שבהן אתם לא פועלים בדרך קבועה ודווקא שם בלאתגר את עצמכם לעשות דברים שלא ניסיתם עדיין, למצוא זהב יצירתי שישמש אתכם לאורך היום. שתהיה לכם שנה טובה וחג סוכות שמח, שיר אלוני


4 צפיות0 תגובות

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page