top of page

על התמדה, סדרתיות ואיך אפשר להחזיק מעמד

למה אנשים אוהבים לאסוף חפצים? למה אנשים אוהבים אלבומי אוסף או פסקולים? מה גורם לפוסטר שנתלה ברצף, כמה פעמים באותו מיקום בדיוק, להיראות כמסר חזק ועוצמתי יותר מאשר אם הפוסטר היה נתלה לבדו? מה כל הבאזז סביב NFT ואיך כל אלה קשורים למשיכת קהל ולהתמדה שלנו ביצירה | מאת: שיר אלוני | 6.2.22
אמל"ק: כשמתמידים, מקפידים על עקביות בפעולות שלנו מול הקהל ומאפשרים להם לראות אותנו בסדרות של פעולות מעניינות שניתן לאסוף/ לקבץ, זה מושך יותר. למה? אנשים אוהבים שיש להם משהו קבוע לעקוב אחריו או לבוא אליו, שהם יודעים שהוא שם בזמן ומקום קבועים, יודעים לצפות לו. כולנו נמשכים ליציבות ולביטחון. אפילו כשיש משהו גרוע שקורה באופן עקבי, אנחנו כבר יודעים לחזות אותו והוא נהיה הרגל. אנחנו מעדיפים את המוכר שקורה קבוע וצפוי- לפחות ברוב המקרים. גם הסיפור של NFT מדבר על השקעה בסדרות ואוספים של אמנות- למשהו שאפשר לאסוף כסדרה שלמה יש ערך יותר גבוה. נסו לשים לב- אחרי מה אתם עוקבים קבוע? לי למשל יש את המערכונים של שחר חסון שאני מאוד אוהבת לראות קבוע, יודעת שהוא עקבי ולכן יודעת לצפות לזה. או ערוץ ביוטיוב של ספר מניו יורק שאני עוקבת אחרי הסרטונים שלו, שאני יודעת שכל כמה ימים הוא מוציא סרטון חדש. יש גם חבר שמוציא פוסט קבוע של קריאת טארוט שבועית, שאני נהנית מזה.

אני מודה שאצלי אחד הדברים שהכי קשה לי לייצר זו העקביות וההתמדה, כי אני נוטה לראות רעיון כלשהו שאני עושה, אם הוא לא מקבל מספיק תהודה מיד, אני נוטה לקטול אותו. לוותר עליו. אבל דווקא החודש, זה הדבר שאני חושבת שאני צריכה להתאמן עליו. להמשיך ולבטוח ברעיונות ובאירועים שאני מייצרת לשדה, גם אם לא תמיד מגיע לזה המון קהל. גם אם אני לא מרוויחה מזה המון. העיקר להתמיד ולייצר את הבטחון והיציבות לקהל שלי, שיידעו- שתמיד ביום ג' יש ג'אם, שתמיד מוצ"ש במה פתוחה. לא לוותר על זה. זה מייצר גם לי עוגנים וקביעות. בסופו של דבר, זה מה שאנשים צריכים, כן לפעמים גם הפתעות מיוחדות כדי לגוון ולהתעניין, אבל בסופו של דבר, אנשים באים למה שבטוח קורה ויציב במיוחד בתקופה הזו. אז איך אתם יכולים לייצר את הדברים הבטוחים והיציבים שימשוך את הקהל שלכם? -להתמיד בפעולה כלשהי גם אם היא לא מביאה לכם מיד המון צופים ועוקבים. -לבחור פעולה שבאמת כיף לכם לעשות ולא מתישה אתכם, שבאמת מועילה לכם והייתם עושים אותה גם ככה, בכיף שלכם לעצמכם, בלי להכריח את עצמכם. למשל, בן זוגי נהנה לעשות טיולי צילום בפארק, לצלם דברים יפים שהוא רואה. זה יכול להפוך לפוסט קבוע שהוא גם ככה מפרסם, כי זו פעולה יפה, שמביאה לו הרבה לייקים כי הוא מוכשר מאוד במה שהוא עושה. וזה קל, רק להעלות את התמונה. -לראות מה אתם יכולים לעשות באופן סדרתי שגם ויזואלית מסתדר יפה כשרואים את כל הפוסטים ביחד, או כמה יצירות אמנות ברצף, או כשמקשיבים לכמה שירים ביחד- הלא על הבסיס הזה היו יוצרים אלבומים פעם ולפעמים גם היום, מתוך המחשבה על משהו שיוצר בשירים מעין סדרה של סאונד אופייני, קונספט שמאחד הכל ביחד, נושא. -ליצור לעצמכם את המסגרות היציבות שיאפשרו לכם להתמיד בקלות בפעולות האלה, למשל לא לתאם פגישות על זמן שאתם יודעים שאתם רוצים באופן קבוע לצלם סרטון ליוטיוב. לקדש את הזמן הזה. שאתם יודעים שאתם בדייט הזה עם עצמכם.

אצלי, אני בעיקר מבינה שהמקומות שאני הכי מצליחה להתמיד בהם ולקדש אותם, האירועים שאני באמת מקפידה עליהם, הם המקומות שגם לי יש בהם ביטוי מוזיקלי, שגם אני יכולה ליהנות עם כולם, לא רק להיות המרצה או המארחת, להיות מישהי שגם מביעה ויוצרת. לקבל מזה גם ליצירה שלי.

אז כן, אני עוסקת המון ברעיונות איך אתן עוד ערך ללקוחות שבאים אליי בעקביות וסדרתיות ולהצליח להתמיד יותר עם הרעיונות שלי אבל אני מבינה כמה זה חשוב שגם אני אהנה מזה ואקבל מזה דברים שגם ככה חשובים ליצירתיות שלי.

כי דווקא מהמקום שגם אני מתמלאת יש לי הרבה יותר מה לתת.

אז זו אולי התובנה האחרונה למאמר הזה- תעשו את הדברים שממלאים אתכם, עשייה טובה למען הזולת שגם נותנת לכם ביטוי אישי, זה מהמם. שלכם, שיר3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
bottom of page