top of page

הזרמת קהל בין העמודים שלך ברשת

אחד השיעורים הכי חשובים שלמדתי, זה השיעור על הזרמת עוקבים בין עמודי השיווק שלך ברשת. בדרך כלל אנחנו נוטים לראות פרסום כלשהו- ולא משנה מאיזה סוג- כמתקיים בפני עצמו, לבד, בלי קשר לפרסומים אחרים. אבל, רשת האינטרנט יצרה אפשרות ליצור אלפי חיבורים וקשרים בין תכנים, כך שקהל היעד המגיע לפרסום אחד שלכם ברשת יכול/ה למצוא את עצמו/ה מתענייןת גם במקום נוסף שלכם.

לצורך ההדגמה: העיקרון הוא כזה- כל פרסום שלכםן בכל ערוץ מדיה יכול להכיל קישורים לערוצי מדיה אחרים שלכםן בעלי אופי מעט שונה ומגוון עבור הלקוח/ה.

לדוגמא: העליתםן קליפ שיווקי ליוטיוב? בתיבת התיאור של הקליפ, בכותרות שאפשר להכניס לסרטון עצמו, אפילו לינקים שאפשר להכניס לסרטון- אפשר לשים לינקים לאתר הרשמי שלכםן, לעמוד הפייסבוק הרשמי או הפרופיל האישי, לטוויטר שלכםן ועוד.

כמובן שניתן גם לקשר לקליפים נוספים, ליצור וידיאו בלוג מתמשך עם פרקים חדשים כל שבוע, לשתף את הקליפ לכל החבריםות והמכריםות דרך אפשרויות השיתוף של יוטיוב והשמיים הם הגבול. אבל העיקרון מופיע כאן- ניצלנו את ערוץ המדיה יוטיוב, שבו מופיע פרסום מסוג קליפ, על מנת לקשר לפרסומים מסוגים אחרים בצורות מדיה קצת אחרות.

הגיוון רצוי שיהיה לא רק בזה שתוכן הפרסום של הקליפ יופיע עכשיו בתור טקסט אצלכם באתר, אלא עם טוויסט כלשהו- בעיקר: הרחבה על מה שמופיע בקליפ, מידע שממשיך, אמצעי לקנות את המוצר שפרסמתםן בקליפ/ ליצור עמכםן קשר וכן הלאה.

כעת אדגים את אותו העיקרון באתר הרשמי– יש לכם אתר או אפילו בלוג חינמי? מעולה. שימו בו לינקים בצד לעשות לכם "לייק" בפייסבוק, לטוויטר, לכל ערוצי המדיה שלכםן, דרכי יצירת קשר אישי ועוד.

הקליפים שלכם מיוטיוב יכולים להופיע גם באתר- אם בעמוד מיוחד שייקרא "קליפים" ורצוי דווקא עם מסגרת כללית של טקסט והקשר, עם הסבר שמרחיב מעבר למה שהקליפ מראה.

גם פוסטים (רשומות) שלכםן יכולים להיות מחוברים והמשכיים אחד ולשני כמו פרקים בסדרה, תחשבו על הבלוג קצת כמו טלוויזיה- בעצם כמו היוטיוב שלכםן- תעניינו, תרגשו, תהיו קצרים ודייקו במילים ככל שתוכלו. הקישורים לערוצי המדיה האחרים שלכםן- הם צלע נוספת בהזרמת עוקבים מוצלחת.

והצלע השלישית- הפייסבוק- הפן הכי אישי של המשולש, בו הערך המוסף חייב להיות כזה של קשר (יחסית) אישי ביניכם לבין הלקוחות, שהלקוחות יידעו שהם יכוליםות לפנות אליכםן לגבי התוכן, להתעניין, לשאול, אולי אפילו להתווכח במידת הצורך. הפייסבוק מיועד בדיוק לזה.

עמוד מוצלח הוא כזה שקולע גם לצרכים אישיים של הלקוחות שלכםן, גם מעניין/משעשע/הולם את אופי העסק שלכםן. גם אם לא ממש כותביםות לכםן- תשלחו ברכה מדי פעם, תודה למי שעשו לייק, תחגגו קצת את ההגעה למספרי לייקים עגולים, פרסמו מדי פעם משהו קצת יותר אישי לגביכםן או לגבי העסק.

הפייסבוק, ובדומה לו הטוויטר, יכולים להיות מקושרים אוטומטית לתכני האתר שלכםן וליוטיוב על ידי שינוי ההגדרות, למשל ביוטיוב, כך שכל קליפ שיוצא מגיע ישר לפייסבוק שלכםן בלי שתצטרכו לשתף כל פעם, אותו הדבר הקשר בין פייסבוק לטוויטר- שני ערוצי מדיה שיכולים להיות קשורים זה לזה ולשלוח אחד לשני את התכנים שהעליתםן בערוץ האחר. כך אתםן תצליחו לתפעל בקלות כמה ערוצי מדיה מבלי שאחד יהיה מאוד עמוס והאחרים "מתים".

אז כפי שראיתםן, המשולש כבר אינו רק משולש, יש הרבה ערוצי מדיה חברתית ומדיה בכלל שיכולים להיות בקשר אחד עם השני, לשים לינקים בהם לערוצים האחרים וכד'. כל זה יוצר תנועה של הלקוחות בין שלל הערוצים, בין צורות העניין השונות, וכל לקוח/ה יכול/ה להתחבר לערוץ אחר, בדרך שמתאימה לו/ לה.

בדרך הזו, מי שגילה אתכם במדיה אחת, יוכל להמשיך וליהנות מכם גם במדיות נוספות אבל הכי חשוב גם יוכל להגיע אליכם וליצור קשר לגבי רכישת יצירה, מוצר או להזמין אתכם לעבוד עבורו/עבורה.

צפייה 10 תגובות

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page